Ел.пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене
Забули пароль?
Зареєструватись
Увійти

Оголошення

Опитування

Пора відчувати позитивні зміни в економіці. А ви відчули?
→ Результати

1Реклама

Реклама

Дайджест: ДПІ

ДПІ

Центром обслуговування платників ДПІ у м. Івано-Франківську надано більше 24 тисяч адмінпослуг

Впродовж січня-жовтня Центром обслуговування платників ДПІ у м. Івано-Франківську надано 24 537 адміністративних послуг.

Однією з найбільш запитуваних серед адміністративних послуг Центру є видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб. За звітний період їх надано 9 251 громадянину.

Також було проведено реєстрацію 1 997 книг обліку доходів і витрат, 711 реєстраторів розрахункових операцій, 3 573 книг обліку розрахункових операцій, видано 3 692 Витяги з реєстру платників єдиного податку.

 

Тимчасова втрата працездатності, пов’язана з нещасним випадком на виробництві: чи нараховується ЄСВ на суму допомоги

Відповідно до п.2 ст.15 Закону України від 23.09.1999 №1105-XIV "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" зі змінами і доповненнями (далі – Закон №1105) роботодавець зобов’язаний, зокрема, надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно із Законом №1105.

Відповідно до абзацу сьомого п.1 частини першої ст.4 Закону України від 08.07.2010 року №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є роботодавці (страхувальники) – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують, зокрема, допомогу по тимчасовій непрацездатності особам, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Нормами частини п’ятої ст.8 Закону №2464 визначено, що ЄСВ для всіх платників ЄСВ (крім пільгових категорій) встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної ст.7 Закону №2464 бази нарахування ЄСВ.

Базою нарахування ЄСВ для платників, зазначених в абзаці сьомому п.1 частини першої ст.4 Закону №2464, є, зокрема, сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності (абзац другий п.1 частини першої ст.7 Закону №2464).

Отже, сума допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, пов’язаною з нещасним випадком на виробництві, є базою нарахування ЄСВ.

В якому розмірі нараховується ЄСВ при виплатах за договорами цивільно-правового характеру

Інформуємо, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці, зокрема ті, які використовують працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань) (п. 1 ч.1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума винагороди фiзичним особам за виконання робiт (надання послуг) за цивiльно-правовими договорами (п. 1 ч.1 ст. 7 Закону № 2464). ЄВ для платникiв, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмiрi 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ.

Таким чином, роботодавці нараховують єдиний внесок на суму винагороди (доходу) фізичним особам за цивільно-правовими договорами у розмірі 22 %.

 

Для отримання податкової знижки залишилось менше двох місяців

ДПІ у м. Івано-Франківську нагадує, що відповідно до ст.166 Податкового кодексу фізична особа, яка протягом звітного року понесла витрати, пов’язані зі сплатою за навчання в вищих та професійно-технічних навчальних закладах, внесками на благодійність, відсотками за іпотечним кредитом, витратами на переобладнання машин під біопаливо, витратами на отримання доступного житла за державними програмами тощо має право на отримання податкової знижки.

Для отримання податкової знижки за результатами 2016 року фізичній особі необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 зі змінами за місцем своєї реєстрації до 31 грудня 2017 року.

Звертаємо увагу, що у разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.

 

 

Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську

← назад

Коментарі:

Коментарі відсутні

Додати коментар:


Ваше ім'я:

Коментар: (максимальна довжина 1000 знаків)

Символів залишилось:


Введіть код з картинки:


Бізнес-довідник

Кліматбудексперт

address м.Івано-франківськ, вул. Залізнична, 4
phones (0342) 74-40-46, 099-336-62-93, 096-637-34-07, 050-293-96-80
Магазин Твоя підлога

address м.Івано-Франківськ, вул. Галицька, 105
phones (0342) 71-79-55
Туристичне агентство "Кентавр"

address м.Івано-Франківськ, вул. Військових Ветеранів, 14, офіс, 1
phones (0342) 75-42-22, 050- 433-14-20, 097- 260-97-07
Укртелеком

address Івано-Франківськ вул.Академіка Сахарова, 32
phones +38 (0342) 52-33-13
ДНЗ №30 "Ластівка"

address м.Івано-Франківськ, вул. Бельведерська, 57
phones (0342) 75-00-43
показати всі →

Радіо "Говерла"

Реклама

Відео в реальному часі(Ратуша м.Івано-Франківськ)

На весь екран

Реклама