Ел.пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене
Забули пароль?
Зареєструватись
Увійти

Оголошення

1Реклама

Реклама

Дайджест: ДПІ

ДПІ

Обслуговування платників в

ДПІ у м. Івано-Франківську

 

Як відомо платникам податків, в структурі Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області створений Центр обслуговування платників (далі – ЦОП).

Діяльність Центру спрямована на те, щоб забезпечити комфортні умови при поданні звітності, отриманні адміністративних послуг, довідок та консультацій.

Інформаційні та інші послуги, які надаються у ЦОП стосуються, зокрема: консультативної допомоги у оформленні заяв, заповненні податкової звітності; надання інформації про реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджетів, ставки податків та роз’яснень з питань оподаткування; надання інформації про стан розрахунків з бюджетами; надання безкоштовного програмного забезпечення для формування та подання податкової звітності в електронному вигляді; розповсюдження брошур, буклетів, пам’яток та іншої друкованої продукції про сплату податків; прийняття звітних та інших документів; надання публічної інформації тощо.

Так, протягом 5 місяців 2018 року до Центру звернулось понад 40 тисяч платників (у відповідному періоді минулого року 35 тисяч).

З поміж наданих адміністративних послуг визначальними є:

- видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (4,4 тис.)

- отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків (понад 3,3 тис.);

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій ( понад 1,8 тис.);

- отримання витягів з реєстру платників єдиного податку (1,3 тис.);

- реєстрація платником єдиного податку (1,3 тис. платників);

Працівники ДПІ у м. Івано-Франківську і надалі робитимуть усе, щоб в стінах інспекції платники податків почували себе комфортно.

 

Податкова знижка за навчання

 

ДПІ у м. Івано-Франківську інформує, що відповідно до змін, внесених до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 163 Податкового кодексу України Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника ПДФО та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

 

Зміни, що впливають на розмір соціальних виплат

 

Законом України від 07.12.2017 № 2246 «Про державний бюджет України на 2018 рік» встановлено розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення та розмір мінімальної заробітної плати.

Слід зазначити, що вищевказані показники впливають на розміри соціальних виплат, мінімальних пенсій, а також податкових соціальних пільг.

Так, з 1 липня 2018 року встановлюються нові розміри прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць − 1 777 грн.

Для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 липня 2018 року встановлюються такі показники прожиткового мінімуму:

для дітей віком до 6 років −1 559 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років − 1 944 грн.;

для працездатних осіб – 1 841 грн.;

для осіб, які втратили працездатність − 1 435 грн.

Мінімальна заробітна плата, з початку 2018 року, складає у місячному розмірі – 3 723 грн., у погодинному розмірі − 22,41 грн. Станом на 1 липня 2018 року мінімальна заробітна плата не змінюється.

Звертаємо увагу, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

За отримане від роботодавця майно необхідно сплатити ПДФО та військовий збір

З визначення, що міститься в Податковому кодексі України слідує, що об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається дохід, отриманий платником податку на доходи фізичних осіб (далі – платник ПДФО) як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника ПДФО.

Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування ПДФО є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПКУ, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 - Сп), де К – коефіцієнт; Сп – ставка ПДФО, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Крім того, дохід, отриманий платником ПДФО у вигляді додаткового блага, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника ПДФО, зобов’язаний утримувати ПДФО та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи відповідні ставки ПДФО і військового збору.

Враховуючи вищевикладене, якщо роботодавцем працівнику безоплатно передається майно, то його вартість включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника як додаткове благо та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах за ставками 18 % та 1,5 %.

Вищевказані норми передбачені пп. 163.1.1 ст. 163, пп. 164.2.17 «е», п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 ст. 168, пп. 1.2 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

 

Подання самозайнятою особою відомостей про зміну облікових даних

 

Відповідно до п. 65.9 ст. 65 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ зі змінами та доповненнями самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних протягом місяця з дня виникнення таких змін.

Зміни до відомостей про самозайняту особу, які містяться у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, набирають чинності з дня внесення відповідного запису до такого реєстру.

← назад

Коментарі:

Коментарі відсутні

Додати коментар:


Ваше ім'я:

Коментар: (максимальна довжина 1000 знаків)

Символів залишилось:


Введіть код з картинки:


Бізнес-довідник

ТзОВ ІН-ВА

address Івано-Франківськ, Ринок, 18
phones 2-43-15 55-27-82
TM-Trans

Наша транспортна ком...

address м.Івано-Франківськ, вул. Симоненка, 23, офіс 304
phones (0342) 71-28-12, 067-469-01-69
ТОВ Аріон

address Івано-Франківська обл., с.Драгомирчани, вул. Шкільна, 16
phones (0342) 77-48-00, (0342) 77-48-03
Будконтакт

address м.Івано-Франківськ, вул.Тичини, 63а
phones (0342) 78-54-68
Вінні Пух

Дитяча ігрова кімнат...

address Івано-Франківськ, Січових Стрільців 70
phones 0963145817
показати всі →

Радіо "Говерла"

Реклама

Відео в реальному часі(Ратуша м.Івано-Франківськ)

На весь екран

Реклама